Hardboiled. Antologia nowel Neo-Noir

Opis książki

W zaśnieżonej, ponurej Warszawie podstarzały, nadużywający alkoholu detektyw otrzymuje nietypowe zlecenie. Musi dokonać niemożliwego – udowodnić niewinność młodej kobiety, w towarzystwie której w niewyjaśniony sposób umierają kolejni mężczyźni. Wystarczy, że zasną, a już nigdy nie otworzą oczu. Na szali Temidy ważą się losy honoru detektywa oraz zagrożonego egzekucją życia Modliszki, a droga do prawdy wybrukowana jest zjawiskami wymykającymi się racjonalnemu postrzeganiu.

Hardboiled to cztery nowele o mrocznych, nacechowanych fantastyką fizys, odziane w klasyczne płaszcze noir – to mariaż komiksowego horroru, cyberpunku i onirycznej grozy z czarnym oldschoolowym kryminałem.

Daj się oczarować pulpową brutalnością, szarym spleenem i cyniczną ripostą.
Daj się ugotować.
Na twardo!

W antologii zostało opublikowane opowiadanie „Śpij kochanie, śpij”.

Dane szczegółowe

ISBN: 9788394100063
Liczba stron: 264
Data premiery: 13 listopada 2015 r.

Kiedy przez trzydzieści lat swojego życia jesteś prywatnym detektywem, cały czas czekasz na taki telefon. Sprawę, która wyrwie cię ze snu i odmieni parszywy los podglądacza. Bo wbrew temu, co pokazują w filmach, nasze życie jest cholernie nudne.

„Śpij kochanie, śpij” Robert Ziębiński

…doskonale wpasowuje się w ramy klasycznego opowiadania kryminalnego, proponując jednak oś intrygi wzbogaconą o drobny element nadprzyrodzony. Jest to najkrótsze opowiadanie zbioru, ale ze względu na oryginalny, może troszeczkę przefajnowany pomysł, z łatwością zapada w pamięć.

Jale (lubimyczytać.pl)

…pozornie najbliższe „normalnej” rzeczywistości, bardzo silnie kojarzące się z klasycznymi motywami noir, w dość zaskakującej formie rzuca nam w twarz pierwiastkiem nadnaturalnym, świetnie wikłając fabułę.

Pożeracz (lubimyczytać.pl)

…antologia nowel Hardboiled nie jest książką dla grzecznych chłopców. To solidne zderzenie wyobraźni autorów z czytelnikiem, po którym ciężko jest złapać głęboki oddech. Satysfakcja gwarantowana. 

NieTylkoGry (lubimyczytać.pl)