Metro

Metro Robert Ziębiński

Opis książki

METRO – nowy thriller Roberta Ziębińskiego, autora powieści Zabawka i Lockdown

Jakie tajemnice skrywa warszawskie metro?

Podczas prac przygotowawczych do budowy trzeciej linii warszawskiego metra w tunelu dochodzi do eksplozji. Okazuje się, że pod ziemią znajdują się nieznane dotąd pomieszczenia ze składem amunicji,w których powstańcy warszawscy zabezpieczyli zapasy broni. Następnie wybucha gaz w pobliskim bloku. A to dopiero początek.

W wyniku kolejnej detonacji zapada się strop tunelu i miażdży czoło przejeżdżającego pociągu metra. Uszkodzenie linii gazowej doprowadza uwolnienia śmiercionośnych oparów. Cudem ocalała garstka pasażerów robi wszystko, by wydostać się na zewnątrz. Ale ktoś z nich działa na szkodę reszty. Kalina, milcząca dziewczyna z tatuażami, próbuje uratować uwięzionych. Czy uda się jej pokonać sabotażystę i odnaleźć wyjście z tunelu?

Trwa wyścig z czasem. Jedna iskra wystarczy, by z powierzchni ziemi zniknęli nie tylko oni, ale i ogromna część Warszawy.

Robert Ziębiński, pisarz i dziennikarz, autor kilkunastu książek. Miejscem akcji Metra, podobnie jak powieści Lockdown i Zabawka, uczynił Warszawę. Tym razem wyobraźnia autora przenosi nas do podziemnych tuneli, gdzie bohaterowie walczą o życie i liczy się każda sekunda. Autor znany jest z tworzenia historii, w których akcja jest niezwykle dynamiczna.

Dane szczegółowe

ISBN: 9788367014151
Liczba stron: wkrótce
Data premiery: 27 października 2021 r.

Wydawnictwo Kobiece

Państwo tego nie mogą zobaczyć, ale to tylko lepiej. Warszawa nie wyglądała tak od 1944 roku. Dym w centrum. Dym na całej długości Marszałkowskiej do Placu Zbawiciela. Służby porządkowe, policja, wojsko, kilkaset osób pracuje przy wejściach do stacji Centrum i Politechnika. Wciąż nie ma wejścia na perony, nie wiemy ile osób jest tam uwiezionych. Warszawska Patelnia zapadła się niemal cała. Ulubione miejsce spotkań mieszkańców stolicy… 

„Metro” Robert Ziębiński