Stephen King. Sprzedawca strachu

Sprzedawca strachu - Robert Ziębiński

Opis książki

To książka o filmach. Wszystkich, które powstały w oparciu o prozę Stephena Kinga. Ale nie jest to leksykon. Kino, seriale są tu punktem wyjścia do opowieści o samym Kingu. Pisarzu, który swoją karierę zawdzięcza kinu. Przez szalone lata 70., przepitą i przećpaną następną dekadę, po powolną stabilizację lat 90. próbujemy pokazać jak zmienił się King, jego pisanie i pozycja na rynku.

Dlaczego „Dolores Claiborne” to jeden z najważniejszych filmów w bogatej filmografii Kinga? I po co komu wybuchające puszki piwa? I wreszcie, dlaczego King nie może mówić źle o Stanley’u Kubricku? Na te i wiele innych pytań odpowie wam „Stephen King. Sprzedawca strachu”.

Dane szczegółowe

ISBN: 9788376742847
Liczba stron: 328
Data premiery: 16 kwietnia 2014 r.

Otóż uwielbiam Stephena Kinga z jednego prostego powodu. Nie ma na tym świecie drugiego takiego pisarza, który jak King uosabiałby sobą cały rynek wydawniczy. Kiedy myślę: „King”, nie myślę: „groza, psychologia postaci, narracja”. Myślę: „historia wydawniczego rynku w pigułce”. 

„Stephen King. Sprzedawca strachu” Robert Ziębiński

Polecam fanom (nie tym niedzielnym oczywiście) twórczości Mistrza i wielbicielom kina grozy.

matkafrustratka (lubimyczytac.pl)

Dla mnie bomba! Wciągnąłem niemal jednym tchem. Takie typowe „od fana dla fanów”. Brakowało pozycji na polskim rynku o Stephenie Kingu (jakiejkolwiek chociaż!).

Marcin (lubimyczytac.pl)

Książka, przy której odżywają wspomnienia, a w sercu narasta chęć by wrócić do tych filmów (czy też poznać te jeszcze nie obejrzane) i tych powieści, które towarzyszyły mi przez całe nastoletnie życie i towarzyszą nadal. Ziębiński stworzył dzieło od fana, dla fanów.

Wkp (lubimyczytac.pl)