Londyn. Przewodnik POPkulturowy

Londyn - Robert Ziębiński

Opis książki

Robert Ziębiński z dużą dozą autoironii przedstawia dziesięć opowieści ze swego „łażenia” po Londynie, tworząc z nich błyskotliwy przewodnik dla miłośników kina, rock’n’rolla i tych, którzy nie lubią chodzić utartymi szlakami.

Każde szanujące się miasto z długą historią ma swoje mroczne tajemnice i swojego ducha. Londyńskich tajemnic nikt nie ośmielił się liczyć, duchy i owszem. Robert Ziębiński, miłośnik Londynu, idąc szlakiem kultowych filmów, zespołów i książek wprowadza nas w barwne życie stolicy Wielkiej Brytanii. Potwory i duchy są bowiem takimi samymi mieszkańcami tego miasta, jak zwykli obywatele. Kto zresztą wie, do której z kategorii bliżej było Kubie Rozpruwaczowi czy braciom Kray?

Dane szczegółowe

ISBN: 9788328026803
Liczba stron: 238
Data premiery: 11 listopada 2015 r.

Jeśli pierwsza wizyta sprawiła, że zakochałem się w Londynie, druga była niczym ślub. Zostaliśmy sobie przeznaczeni – na dobre i na złe.

„Londyn. Przewodnik POPkulturowy” Robert Ziębiński

Ani jednego muzeum. Zamiast tego rock n’ roll, bracia Kray, James Bond i tajemnicze metro. W międzyczasie sporo książek i kinematografii. Polecam wszystkim, którzy zamiast zwiedzać nowe miasta, wolą je poznawać. „London calling to the underworld…”

Bartek (lubimyczytac.pl)

Londyn. Przewodnik popkulturowy tym bardziej przypadł mi do gustu, że jako żywo przypomniał mi o moich własnych podróżach z kryminałem, czyli wycieczkach tropem kryminalnych bohaterów literackich, jakie urządzam sobie w różnych miastach. Polecam Wam spojrzeć na odwiedzane miejsce pod innym, nietypowym kątem. A jeśli wybieracie się do Londynu, to tylko z książką Ziębińskiego pod pachą.

kawiarenkakryminalna.pl

Przewodnik jest oryginalny, wciągający, klimatyczny. Po jego lekturze raczej już nie spojrzymy na Londyn, tak jak do tej pory. Sięgnięcie po książkę Roberta Ziębińskiego to  założenie bowiem na nos popkulturowych okularów i wyostrzenie sobie zmysłu wzroku. A z szerszym widzeniem wiadomo: żadna mgła nie przysłoni nam tego, co zainspirowani przez przewodnik Roberta Ziębińskiego możemy w Londynie zobaczyć.

dlalejdis.pl