Wiła

Wiła  Robert Ziębiński

Opis książki

Stranger Things w polskich realiach! Zgrana paczka przyjaciół na tropie tajemniczych i niebezpiecznych istot z polskich legend.

Walka z duchem na rozpoczęcie roku szkolnego? Dzień jak co dzień w Czarnym Stawie. Kamil Jura i jego paczka: Długi, Niedźwiedź i Akira, widzieli już nie takie rzeczy w tym spokojnym na pierwszy rzut oka miasteczku.

Ale pozory mylą. W Czarnym Stawie aż roi się od nadzwyczajnych zjawisk i dziwnych istot.

A duch pięknej kobiety, z którym muszą się zmierzyć przyjaciele, ma już na sumieniu wiele tajemniczych zniknięć. I nie zamierza odpuścić. Ponieważ czarująca Wi zawsze dostaje to, czego chce. I biada temu, kto jej zaufa.

Znakomity cykl powieściowy dla młodzieży, oparty na dawnych słowiańskich wierzeniach.

Dane szczegółowe

ISBN: 9788380538450
Liczba stron: 272
Data premiery: 5 maja 2021 r.

Słowne logo

Historia mojego dziadka, który zginął w konfrontacji z demonem ze stawu, wydawała mi się odległa i jak z innej rzeczywistości. Przez lata babcia ukrywała przez rodziną fakt, że dziadek zaginął, a informacje o nim znalazłem w nieużywanej piwnicy. Akira miała rację. Miejsca czy rzeczy, których się nie odwiedza, nie robi z nich użytku, starzeją się inaczej. Wchodząc do piwnicy, po prostu wiedziało się, że nikt jej nie używa i nikt tam nie zagląda. Z zapomnianymi ogrodami musiało być podobnie.

„Wiła” Robert Ziębiński

Robert Ziębiński wie, jak przestraszyć! Wiła to świetna mieszanka słowiańskich legend, przygody i horroru. Ekipa z Czarnego Stawu, czwórka bystrych nastolatków, mierzy się z czymś, co w teorii powinno ich przerastać, ale te dzieciaki nie łatwo zbić z tropu! Wciągająca, straszna, ale i wzruszająca – świetna zabawa nie tylko dla nastolatków.

Aneta Jadowska

Bardzo lubię tę serię. Ta część jest naprawdę piękną opowieścią o starzeniu się, umieraniu i o tym, że bohaterem można się stać w każdym wieku. Czasami nawet dorosły potrzebuje takiego dziecięcego podejścia do śmierci

brzanka (lubimyczytac.pl)