Wiła

Wiła  Robert Ziębiński

Opis książki

Stranger Things w polskich realiach! Zgrana paczka przyjaciół na tropie tajemniczych i niebezpiecznych istot z polskich legend.

Walka z duchem na rozpoczęcie roku szkolnego? Dzień jak co dzień w Czarnym Stawie. Kamil Jura i jego paczka: Długi, Niedźwiedź i Akira, widzieli już nie takie rzeczy w tym spokojnym na pierwszy rzut oka miasteczku.

Ale pozory mylą. W Czarnym Stawie aż roi się od nadzwyczajnych zjawisk i dziwnych istot.

A duch pięknej kobiety, z którym muszą się zmierzyć przyjaciele, ma już na sumieniu wiele tajemniczych zniknięć. I nie zamierza odpuścić. Ponieważ czarująca Wi zawsze dostaje to, czego chce. I biada temu, kto jej zaufa.

Znakomity cykl powieściowy dla młodzieży, oparty na dawnych słowiańskich wierzeniach.

Dane szczegółowe

ISBN: 9788380538450
Liczba stron: 272
Data premiery: 5 maja 2021 r.

Słowne logo

Historia mojego dziadka, który zginął w konfrontacji z demonem ze stawu, wydawała mi się odległa i jak z innej rzeczywistości. Przez lata babcia ukrywała przez rodziną fakt, że dziadek zaginął, a informacje o nim znalazłem w nieużywanej piwnicy. Akira miała rację. Miejsca czy rzeczy, których się nie odwiedza, nie robi z nich użytku, starzeją się inaczej. Wchodząc do piwnicy, po prostu wiedziało się, że nikt jej nie używa i nikt tam nie zagląda. Z zapomnianymi ogrodami musiało być podobnie.

„Wiła” Robert Ziębiński

Robert Ziębiński wie, jak przestraszyć! Wiła to świetna mieszanka słowiańskich legend, przygody i horroru. Ekipa z Czarnego Stawu, czwórka bystrych nastolatków, mierzy się z czymś, co w teorii powinno ich przerastać, ale te dzieciaki nie łatwo zbić z tropu! Wciągająca, straszna, ale i wzruszająca – świetna zabawa nie tylko dla nastolatków.

Aneta Jadowska

Bardzo lubię tę serię. Ta część jest naprawdę piękną opowieścią o starzeniu się, umieraniu i o tym, że bohaterem można się stać w każdym wieku. Czasami nawet dorosły potrzebuje takiego dziecięcego podejścia do śmierci

brzanka (lubimyczytac.pl)

Właśnie takiej literatury młodzieżowej nam trzeba! Widać tu bardzo dużą inspirację twórczością Kinga, ale właśnie to jest jedną z zalet prozy Ziębińskiego. Czarny Staw nie próbuje straszyć na siłę banalnymi motywami, ale kreuje potwora, który autentycznie wywołuje grozę, nawet u starszych czytelników. Wiła jest też naprawdę dobrze napisaną powieścią.

ThePolishCowboy (lubimyczytac.pl)