City 2. Antologia polskich opowiadań grozy

Opis książki

Kto ma za sobą lekturę pierwszej antologii z serii CITY, ten wie, że firmuje ona teksty naprawdę brutalne, często surrealistyczne, niestroniące od czarnego humoru i wolne od ckliwych happy endów. Tak jest i tym razem. Ale City 2 nie jest kopią poprzedniego tomu. To zupełnie nowy twór, choć również wyhodowany w najmroczniejszych zaułkach miejskiego molocha. W takich, w których pleni się szaleństwo, przemoc oraz przepełniony dewiacją seks. 

Autorzy opowiadań ze zbioru City 2 nie tylko mnożą makabryczne, czy bulwersujące opisy – tworząc

dosadne i bezkompromisowe opowieści, bawią się językiem i opierają na świetnie skonstruowanych dialogach, krytycznie przyglądają się przy tym społeczeństwu i z niepokojem odnoszą się do naszych przyzwyczajeń, mód oraz ruchów społecznych, w tym do feminizmu. Antologia City 2 jest fantasmagoryczną podróżą w głąb naszych obsesji, lęków i najmroczniejszych tajemnic.

W antologii zostało opublikowane opowiadanie „Kuchnia z gwiazdami”.

Dane szczegółowe

ISBN: 9788360881835
Liczba stron: 210
Data premiery: 2011 r.

W piwnicy swojego domu przygotował dla niej specjalne łóżko. Skonstruował je z fotela ginekologicznego i szpitalnego stołu do autopsji.

„Kuchnia z gwiazdami” Robert ziębiński

…pomiędzy okładkami dostajemy po raz drugi porcję porządnego, zaskakującego, a co najważniejsze – polskiego – horroru. Założeniem serii City jest to, by opowiadania grozy dotyczyły właśnie miasta, ludzi w mieście żyjących.

bruszkowski (lubimyczytać.pl)

Książkę polecam miłośnikom grozy i opowiadań. Bardzo dobrze sprawdzi się podczas podróży, kiedy nie możemy sobie pozwolić na dłuższe brnięcie w tekst tylko fabuła musi zamknąć się na kilku stronach.

AnnaSikorska (lubimyczytać.pl)

Kuchnia z gwiazdami Roberta Ziębińskiego jest propozycją mniej subtelną i co za tym idzie bardziej dosadną, niepozbawioną przy tym dowcipnego polotu i intrygująco korespondującą z szerzącą się plagą celebrytyzmu.

Gildia.pl