Kroniki zbrodni

Kroniki zbrodni. Tajemnicze zaginięcia, seryjni mordercy, sprawy, których do dziś nie udało się wyjaśnić...

Tajemnicze zaginięcia, seryjni mordercy, sprawy, których do dziś nie udało się wyjaśnić…

Opis książki

Najbardziej wstrząsające zbrodnie ostatnich lat w Polsce.

Monika Całkiewicz jako prokurator przez lata badała motywy sprawców zabójstw i analizowała sposoby ich działania. W rozmowie z Robertem Ziębińskim odsłania kulisy spraw kryminalnych, które wstrząsnęły Polską XXI wieku. Spraw, o których słyszał każdy, ale i tych nieujawnianych przez lata. Krok po kroku analizuje przebieg zbrodni, pokazuje metody pracy organów ścigania i wyłapuje momenty, kiedy śledztwo mogło przybrać zupełnie inny obrót…

Jak zmieniły się metody pracy policji i prokuratury na przestrzeni lat? Ile dzieli stalkera od wyrafinowanego mordercy? Jak duży wpływ na przebieg śledztwa mają media? I czy zabójca naprawdę jest w stanie zatuszować wszystkie ślady?

Kroniki zbrodni to nie tylko mrożące krew w żyłach historie kryminalne, ale również dowód na to, że zło drzemiące w człowieku jest bliżej, niż nam się wydaje.

Dane szczegółowe

ISBN: 9788324061631
Liczba stron: 304
Data premiery: 15 lutego 2021 r.

O współautorce:

Monika Całkiewicz – polska prawniczka, była prokurator, obecnie radczyni prawna i profesor w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ekspertka w dziedzinie kryminalistyki oraz postępowania karnego. Współautorka książki Zbrodnia prawie doskonała.

Robert Ziębiński: Więc teoria „nie ma ciała, nie ma zbrodni” się nie sprawdza.

Monika Całkiewicz: Nie. Te procesy są trudniejsze, mniej oczywiste, ale zapadają w nich także wyroki skazujące.

W takich przypadkach trzeba w pierwszej kolejności dowieść, że pokrzywdzony nie żyje, a dopiero w drugim etapie, że zabójcą jest oskarżony.

„Kroniki zbrodni” Monika Całkiewicz, Robert Ziębiński

Czytałam już książki na ten temat, ale ta zdecydowanie się wyróżnia. Przygotowana w formie dialogu jest jednocześnie profesjonalna i przystępna, formalna i emocjonująca.

Agnieszka Szajda (lubimyczytac.pl)

Uwaga! Laicy tacy jak ja dowiedzą się, jaka jest różnica między tymi dwoma kierunkami, ale nie tylko dlatego warto przeczytać tę książkę! Podczas czytania poznajemy kulisy działań policji i prokuratury w poruszanych sprawach, a wszystko opisane tak, że nie sposób oderwać się od lektury. Chociaż czasami odkładałam Kroniki zbrodni nie mogąc uwierzyć, że to wydarzyło się naprawdę, a nie jest kolejnym pomysłem hollywoodzkich twórców. 

erdanowskadaa08 (lubimyczytac.pl)

…jeśli lubicie klimaty true crime, a tajemnicze zbrodnie i mordercy to Wasz chleb powszedni, to ta książka jest właśnie dla Was. Sądzimy, że nawet osoby, które dopiero poznają gatunek pozytywnie się zaskoczą. 

our-books-our-love (lubimyczytac.pl)