Wspaniałe życie

Wspaniałe życie - Robert Ziębiński

Opis książki

Pijacka gawęda i kryminał noir – zuchwały literacki drink!
Gdy Paweł, pracoholik i alkoholik, traci pracę w wydawnictwie i rzuca go dziewczyna, decyduje się na terapię. Próbując poskładać swój świat, pisze też powieść. Jej bohaterem jest zabójca, który dostał zlecenie na siedem osób. Nie wie, kim są, ale przeczuwa, że wciągnięto go w niezłą aferę.
Czarny humor i dosadny język Wspaniałego życia spodobają się nie tylko miłośnikom Jerofiejewa i Pilcha.

Dane szczegółowe

ISBN: 9788328026339
Liczba stron: 352
Data premiery: 2 marca 2016 r.

Byłem bezczelny, jak wszyscy, którzy piją pół nocy i z każdym kolejnym łykiem piwa nabierają złudnej pewności siebie. Uśmiechnąłem się zawadiacko.

– Panie władzo… Ja… Ja… Wie pan, ja tu mieszkam…

– I nie mógł pan pójść do domu?

„Wspaniałe życie” Robert ziębiński

Czytamy, bo nam się podoba picie, trzeźwienie, loteria – wychla, nie wychla. Polscy pisarze nigdy nie potrafili opowiadać o miłości. Potrafili za to pisać o piciu. I o śmierci za ojczyznę. Ziębiński też potrafi. Wyssał to z mlekiem matki.

Sławomir Domański (lubimyczytac.pl)

Język porywający, krwisty i bezpośredni. Spostrzeżenia prawdziwe i nieco humorystyczne, dzięki czemu nowobogacka Warszawa, choć nadal zepsuta i trująca, staje się jakoś bardziej znośna. Warto przeczytać.

Bartek (lubimyczytac.pl)

Książka, która nie głaszcze, nie przymila się do czytelnika i się z nim nie patyczkuje. Będąca w opozycji do innych. Ale jeżeli już się w nią wejdzie – nie pozbawiona refleksji, ani humoru. Takie książki pamięta się długo. O takich książkach opowiada się znajomym jak o zdobytej górze.

Dzika Banda