17 szram

Opis książki

Książka utrzymana w konwencji popularnych zbiorów opowiadań: 11 cięć, 13 ran i 15 blizn.

Siedemnastu autorów polskich i zagranicznych, specjalizujących się w tworzeniu opowieści z dreszczykiem, po raz kolejny zaskoczy Was i przerazi. Będzie dziwnie i groteskowo. Mrocznie i klimatycznie. Sennie i chłodno. A przede wszystkim – strasznie.

Prezentujemy jedno z najstarszych opowiadań Grahama Mastertona, jeden z najdziwniejszych tekstów prekursora bizarro, Carltona Mellicka III, najpopularniejszą, sfilmowaną przez Tima Burtona nowelkę Washingtona Irvinga, najnowszy kawałek Roberta Cichowlasa i niesamowity tekst mistrza krótkiej formy, Morta Castle’a.

A to jeszcze nie wszystko, więc… czytajcie i bójcie się!

W zbiorze zostało opublikowane opowiadanie „Karolina”.

Dane szczegółowe

ISBN: 9788376742762
Liczba stron: 384
Data premiery: 15 października 2013 r.

replika wydawnictwo

Nie ma nic. Dopiero po długiej chwili z pustki wyłaniają się białe ściany. Nawet nie białe. Są sine. Ma otwarte oczy i ta sinobiel boli. Musi minąć sporo czasu zanim jej wzrok przyzwyczai się do bólu i go zaakceptuje.

„Karolina” Robert Ziębiński

Muszę przyznać, że to chyba najlepszy zbiór opowiadań grozy ze wszystkich dotychczasowych wydanych przez Replikę. Zarówno teksty zagraniczne jak i polskie super. Miałem kupę przyjemności z lektury. Na pewno polecam!

JastrunD (lubimyczytac.pl)

Dobrze należy ocenić Karolinę Roberta Ziębińskiego. Poznajemy w niej historię samotnej matki, która znajduje sposób na ucieczkę przed problemami codziennego życia – aż przekracza granicę, zza której nie ma już powrotu.

Polter.pl

Bez wątpienia jednak, paleta historii zaprezentowana w „17 szramach” jest na tyle szeroka, że nawet czytelnicy okopani w swojej niszy, odnajdą ciekawe smaczki dla siebie.

Horror Online