Tarnowskie Góry Kryminalnie

Tarnowskie Góry Kryminalnie

Opis książki

Tarnowskie Góry jako teatr zbrodni? Czemu nie! Opowiadania zebrane w tym tomie są bardzo różnorodne, mroczne bądź zabawne, a niektóre sięgają w barwnie nakreśloną historyczną przeszłość lub w klimatyczną cyberpunkową przyszłość. Łączy je jedno – nakreślona z werwą kryminalna intryga, która z pewnością zaspokoi apetyt każdego miłośnika gatunku.

Spis treści:
Zbrodnia doskonała – Bożena Mazalik
Srebrne szpony chciwości – Rafał Dębski
Afera z deszczem w tle – Dariusz Barczewski & Kazimierz Kyrcz Jr
Gwoździe – Dawid Kain
Dziewczyna – Robert Ziębiński
Chmara – Piotr Rogoża
Hotel na skraju miasta – Agnieszka Chodkowska
Srebrna Góra – Arkady Saulski
Wieczór kawalerski – Iwona BanachRozmyta zbrodnia – Piotr Górski
Dociekania leminga. Pamiętnik znaleziony w wannie – Jacek Sobota
Doktor Plagi – Andrzej W. Sawicki

W antologii zostało opublikowane opowiadanie „Dziewczyna”.

Dane szczegółowe:

ISBN: [wkrótce]
Liczba stron: 388
Data premiery: 12 marca 2021 r.

Wydawnictwo Almaz

Ile razy myślałem o śmierci? Skłamałbym, gdybym powiedział, że często. Kiedy wykonujesz taką pracę jak moja, śmierć staje się czymś, o czym nie myślisz, bo wiesz, że może spotkać się każdego dnia o każdej minucie. Dlatego przestajesz się żegnać, gdy odpalając samochód, nie wylatujesz w powietrze. Nie dziękujesz sile wyższej po tym, jak otwierasz oczy i nie widzisz wycelowanej w twoją stronę broni. Śmierć jest częścią tego biznesu. Nie ma sensu myśleć o niej zbyt wiele. Przyjdzie – to nie ulega wątpliwości. A kiedy? Kogo to obchodzi. Przecież i tak jej nie ucieknę.

„Dziewczyna” Robert ziębiński

To jest bardzo ciekawy zbiór dwunastu opowiadań z gatunku kryminału, sensacji i thrillera, klamrą spinającą je jest umiejscowienie akcji w Tarnowskich Górach. Pomiędzy opowiadaniami są klimatyczne czarno-białe fotografie.

katooola (lubimyczytać.pl)

Przy „Dziewczynie” Roberta Ziębińskiego możemy odpocząć po wcześniejszych cięższych klimatach. Sympatyczny bohater musi stawić czoło miejscowym gangsterom, a wszystko, jak to zwykle bywa, przez kobietę. Bardzo dobrze napisane, lekkie i przyjemne opowiadanie. Jedno z moich ulubionych w niniejszym tomie. 

magfre (lubimyczytac.pl)

„Dziewczyna” Robert Ziębiński. Już wiem, że na pewno przeczytam którąś z książek tego autora. Tajemniczy mężczyzna, winiarnia i przypadkowe spotkanie, które prowadzi do walki o wpływy w mieście. I do zaskakującego zakończenia.

Brunetka_czyta (lubimyczytac.pl)