Piosenki na koniec świata

Piosenki na koniec świata - Robert Ziębiński

Opis książki

Miasteczko, którego mieszkańcy zamieniają się w krwiożercze bestie. Koniec świata, który przychodzi nagle i niemal jak w piosence Roberty Flack zabija delikatnie w rytm piosenki. Plaga zombie w Polsce. Prywatny detektyw, który szukając morderczyni odkrywa, że przekleństwo może zabijać. I wreszcie seryjny morderca gustujący w mięsie celebrytów. Dziesięć opowiadań, które łączy jeden motyw – chęć przeżycia człowieka w każdej, nawet najbardziej ekstremalnej sytuacji. Horror, kryminał, postapokaliptyczna fantastyka, thriller, opowieści o duchach a nawet historia miłosna – to wszystko znajdziecie z „Piosenkach na koniec świata”.

seria: Phantom Books Horror t. 13

Dane szczegółowe

ISBN: 9788366135208
Liczba stron: 224
Data premiery: 8 grudnia 2019 r.

Próbował im powiedzieć, że potwór, taki straszny bez ust i z dziwną głową, dosłownie sekundę temu wskoczył do szafy, ale nie potrafił. Wciąż krzyczał. Uspokoił się dopiero, kiedy poczuł, że mama otacza go miękkimi i ciepłymi ramionami.

„Piosenki na koniec świata” Robert Ziębiński
Piosenki na koniec świata - posłuchaj na Spotify

Uwielbiam tego typu zakończenia, kiedy ufnie daję się poprowadzić opowieści i nagle „jeb!” gdy mimo ciemnego zaułka, wszystko staje się jasne, nabiera nowego znaczenia. 

Michał (lubimyczytac.pl)

Widać świetny warsztat Roberta, wyobraźnię i doświadczenie pisarskie. I tu dochodzimy do smutnego dla mnie, momentu – jeśli ktoś pisze tak fajny, równy i solidny pakiet opowiadań „dla zabawy”, zapewne pomiędzy poważniejszymi i większymi projektami literackimi – to ja chyba niczego swojego nigdy nie wydam…

Erich Zann (lubimyczytac.pl)

Piosenki mogą być różne, wesołe i smutne, miłosne i nostalgiczne, rubaszne i nieprzyzwoite.

Te, które serwuje nam Robert Ziębiński są zupełnie inne, osaczają nas, chwytają mocno i wkręcają się w nasze myśli.

czytanienaplatanie