Metro

Metro Robert Ziębiński

Opis książki

METRO – nowy thriller Roberta Ziębińskiego, autora powieści Zabawka i Lockdown

Jakie tajemnice skrywa warszawskie metro?

Podczas prac przygotowawczych do budowy trzeciej linii warszawskiego metra w tunelu dochodzi do eksplozji. Okazuje się, że pod ziemią znajdują się nieznane dotąd pomieszczenia ze składem amunicji,w których powstańcy warszawscy zabezpieczyli zapasy broni. Następnie wybucha gaz w pobliskim bloku. A to dopiero początek.

W wyniku kolejnej detonacji zapada się strop tunelu i miażdży czoło przejeżdżającego pociągu metra. Uszkodzenie linii gazowej doprowadza uwolnienia śmiercionośnych oparów. Cudem ocalała garstka pasażerów robi wszystko, by wydostać się na zewnątrz. Ale ktoś z nich działa na szkodę reszty. Kalina, milcząca dziewczyna z tatuażami, próbuje uratować uwięzionych. Czy uda się jej pokonać sabotażystę i odnaleźć wyjście z tunelu?

Trwa wyścig z czasem. Jedna iskra wystarczy, by z powierzchni ziemi zniknęli nie tylko oni, ale i ogromna część Warszawy.

Robert Ziębiński, pisarz i dziennikarz, autor kilkunastu książek. Miejscem akcji Metra, podobnie jak powieści Lockdown i Zabawka, uczynił Warszawę. Tym razem wyobraźnia autora przenosi nas do podziemnych tuneli, gdzie bohaterowie walczą o życie i liczy się każda sekunda. Autor znany jest z tworzenia historii, w których akcja jest niezwykle dynamiczna.

Dane szczegółowe

ISBN: 9788367014151
Liczba stron: wkrótce
Data premiery: 27 października 2021 r.

Wydawnictwo Kobiece

Państwo tego nie mogą zobaczyć, ale to tylko lepiej. Warszawa nie wyglądała tak od 1944 roku. Dym w centrum. Dym na całej długości Marszałkowskiej do Placu Zbawiciela. Służby porządkowe, policja, wojsko, kilkaset osób pracuje przy wejściach do stacji Centrum i Politechnika. Wciąż nie ma wejścia na perony, nie wiemy ile osób jest tam uwiezionych. Warszawska Patelnia zapadła się niemal cała. Ulubione miejsce spotkań mieszkańców stolicy… 

„Metro” Robert Ziębiński

Nigdy bym się nie spodziewała, że wciągnę się w książkę tego typu, a tu proszę!
Spore zaskoczenie jak dla mnie, tym bardziej, że z twórczością Pana Roberta nie miałam jeszcze styczności, no i na pewno przeczytam też „Lockdown”.

indisposed (lubimyczytac.pl)

Kolejna książka @robert_ziebinski na którą czekałam, i okazała się jedną z tych, które trzymają w napięciu do końca, a emocje nie odpuszczają ani na moment. Nie spodziewałam się po niej tylko takich krwawych opisów, co po niektóre przyprawiały mnie o ciarki, bo były tak drastyczne. Poniekąd to właśnie dzięki nim, książka wydała mi się bardziej mroczna i wciągająca pomimo tego wątku politycznego, bo kto nie lubi fragmentów o zwisających ciałach, oderwanych głowach i wypływających wnętrznościach.

ksiazka_ukryta_w_ puszczy (lubimyczytac.pl)

Tę książkę czytałam z otwartą buzią, tak jakbym oglądała serial. W posłowiu autor zaznaczył, że początkowo miał to być scenariusz do filmu, do katastroficznej historii. I rzeczywiście, jakby powstała adaptacja tej książki z pewnością stałaby się hitem!

Świetny thriller, pełen emocji, tajemnic i akcji. Polecam gorąco, zwłaszcza fanom tego gatunku.

etiudyliterackie (lubimyczytac.pl)