Dżentelmen

Dżentelmen - Robert Ziębiński

Opis książki

Dżentelmen to niemal sensacyjna powieść o miłości i ponurym facecie, który ją utracił. To także historia o tym, jak pewien niezbyt dociekliwy dziennikarz o nazwisku Robert Ziębiński nie potrafi porządnie przeprowadzić śledztwa w sprawie tajemniczego zamachu w warszawskim metrze. Mieszają mu się fakty, postacie i zdarzenia, w efekcie czego zaczyna wątpić we własną poczytalność. Jest to wreszcie historia o brutalnym seksie i bezsensownej śmierci. Czyli o życiu.

Ta powieść jest kłamliwie obrzydliwa, ja nigdy się nie spóźniam.
Lech Kurpiewski

Wbrew temu, co pisze kolega, żyję i mam się dobrze. Pozdrawiam.
Zygmunt Miłoszewski

Dane szczegółowe

ISBN: 9788393101801
Liczba stron: 200
Data premiery: 5 listopada 2010 r.

– Nie martw się stary, wszystko się ułoży – powiedziałem do niego na głos. – Kobiety tak mają, że lubią się z nas nabijać.

Robert Ziębiński „Dżentelmen”

Polski czarny kryminał moim skromnym zdaniem bardzo udany.

kerkas (lubimyczytac.pl)

Czytam sobie książki tego autora i coraz bardziej się zaskakuję. Ktoś wspominał tu Bukowskiego, ale ja tego nie czuję, zupełnie. za to czuję kryminał noir bardzo mocno i bardzo świadomie używany. reasumując – dobra rzecz. na polskim rynku dość niespotykana.

BubbaHoTep (lubimyczytac.pl)

Można pokusić się o stwierdzenie, że pod warstwą wulgarnego języka, pod opisami orgii, pod wykorzystaniem do maksimum literackiej wolności kryje się smutek. Którego nie zakryje papierosowy dym, który nie utonie w whisky, którego nie przegoni seks. I to też trzeba dodać do listy rzeczy, które nas zaskoczą. Biorąc do ręki tom „Polskiej Kolekcji Kryminalnej”, nie spodziewamy się przecież powieści na kształt dramatu obyczajowego.

portalkryminalny.pl