„Polskie zbrodnie XX wieku” – wywiad w „Głosie Wielkopolskim”
W przedostatni sierpniowy weekend 2021 roku w „Głosie Wielkopolskim” opowiadam o polskich współczesnych zbrodniach. Jaki jest polski przepis na zbrodnię? Co w polskich zbrodniach przyciąga, wabi? Zapraszam do lektury wywiadu!
Wywiad promuje moją książkę napisaną we współpracy z Moniką Całkiewicz Kroniki zbrodni. Jeśli zastanawiacie się, czy ta książka jest dla Was, a lubicie true crime, zobaczcie, jakie recenzje zebrała:
Polecam z całego serca tę książkę oczywiście tym wam, którzy lubią takie akcje. Od kochanka po seryjnego mordercę. To zbrodnie, o których nie usłyszysz codziennie w TV, ale czytając tę pozycje chodź trochę poznasz to, co dzieje się w naszym kraju.
BookMamawMKesie Wójcik, lubimyczytac.pl
Książka pochłonięta przeze mnie w dwa, trzy wieczory. To dużo mówi.
W formie rozmowy z byłą prokurator, daje rzetelny obraz rzeczywistości i spraw kryminalnych, o których mało kto słyszał, a które w większości są bardzo zagadkowe i aż dziw bierze, że nie zostały wystarczająco nagłośnione. Część z nich niestety do dnia dzisiejszego pozostała niewyjaśniona.
Opisy niektórych z nich są jak z filmu, dość brutalne, trudne do pojęcia, jak mogły się wydarzyć w niedalekiej przeszłości.
Jak dla mnie książka jest wyjątkowa, bardzo dobrze się ją czyta. Polecam wszystkim miłośnikom takich lektur.
Katarzyna, lubimyczytac.pl
Muszę przyznać, że każda z omówionych spraw porusza i pozostawia w poczuciu niedowierzenia i niesprawiedliwości. Części z tych nieszczęść z pewnością można było uniknąć. Historią, która na mnie zrobiła chyba największe wrażenie, jest opowieść o Kasi.
Wbrew ciężkiemu tematowi i towarzyszącymi lekturze bardzo silnym emocjom, książkę czyta się bardzo szybko. Widać, że zarówno Robert Ziębiński, jak i Monika Całkiewicz rzetelnie przygotowali się do tej rozmowy i bazowali na aktach spraw, a także (co w przypadku pani Moniki niezwykle mnie interesowało) na własnym doświadczeniu.
dlaLejdis.pl